انجام رساله دکتری مدیریت بازاریابی (توسط استاد❤️)

همه آنچه باید درباره نوشتن رساله دکتری مدیریت بازاریابی دانست

با توجه به اینکه در یک دنیای پر چالش زندگی می کنید، داشتن مدرک دکترا در رشته بازاریابی امروزه یک هدیه محسوب می شود. بنابراین این مدرک دقیقا همان چیزی است که می تواند باعث شکوفایی شما در زندگی شود. بنابراین دانشجویانی که در این رشته فعالیت می کنند، بعدها می توانند در انواع موسسات بزرگ مشغول به کار شوند. بهتر است در ادامه با انجام موفق رساله دکتری مدیریت بازاریابی با ما همراه باشید.

منظور از رساله دکتری مدیریت بازاریابی چیست؟

مدرک دکترا امروزه یکی از پراهمیت ترین انواع مدارک در دنیا محسوب می شود. چه برسد به آنکه این مدرک بخواهد در رشته بازاریابی باشد. در واقع بهتر است بدانید که منظور از بازاریابی در دکترا، روندهای نو ظهور، ایجاد سیاست ها و نیازهای مشتری و همچنین در نظر گرفتن استراتژی های قوی برای تامین این نیازها می باشد. دکترا در اصل به شما کمک می کند تا بتوانید یک پایه دقیق و پایدار در رشته بازاریابی برای خود ایجاد کنید. در این زمینه لازم است بدانید که هر مدرک دکترا که به دست می آید، نیازمند یک تز تحقیقاتی عالی و مفید می باشد. برای دریافت دکترا تقاضای زیادی در بازاریابی در بین دانشجویان و در بخش های شرکتی وجود دارد.

در اصل این کار یک آماده سازی حیاتی و مهم محسوب می شود که باعث به وجود آمدن یک آینده درخشان شغلی در آینده در حیطه بازاریابی خواهد شد. با این وجود جالب است بدانید که بازاریابی خود یک رشته بسیار گسترده می باشد که انتخاب و تعریف موضوعی از نظر خود بازاریابی برای یک رساله دکتری بسیار سخت و دشوار می باشد. در چنین شرایطی تنها چیزی که می تواند برای انجام موفق رساله دکتری مدیریت بازاریابی موثر باشد، مشاوره با یک استاد و راهنمای متخصص در این زمینه است که در زمینه بازاریابی مهارت کامل داشته باشد. در این زمینه موضوعات زیادی وجود دارند که باید بتوانید به کمک راهنمای خود بهترین آن ها را انتخاب نمایید.

موضوعات تحقیق برای رساله دکتری مدیریت بازاریابی

از جمله مهمترین موضوعاتی که برای انجام موفق رساله دکتری مدیریت بازاریابی به شما پیشنهاد می شود، می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

 • نقش موثری مسئولیت پذیری اجتماعی و پایداری یک شرکت در رشته بازاریابی و برند سازی
 • افزایش دادن الگوی مصرف محصولات سبز به کمک ارزیابی ابزارهای مهم بازاریابی سبز در بین نسل ها
 • توزیع محصول و قیمت و تبلیغات که از دسته چالش های تدارکات بازاریابی محسوب می شوند.
 • بررسی کردن حساسیت قیمت به روی رفتار مصرف کننده و تاثیرات مفید تبلیغات
 • تاثیرگذاری به روی خرید در نسل های متفاوت که به معنای بازاریابی و تبلیغات نسلی می باشد.
 • ارزیابی تاثیر بازاریابی و تبلیغات به روی روانشناسی مصرف کننده در کودکان
 • ارزیابی رشد خرده فروشی بانکداری براساس تاثیر بازاریابی دیجیتال به روی آن
 • رسیدن به بهره برداری موثر از بازاریابی مارک تجاری، برای ایجاد کردن وفاداری، شایستگی و شهرت برند در بین همه انواع مصرف کننده موجود در بازار
 • شبکه های فناوری اطلاعات و رسانه های اجتماعی برای رسیدن به مدیریت موفق در ارتباط برقرار کردن با مشتری

اگر به دنبال انجام موفق رساله دکتری مدیریت بازاریابی هستید، تمام موضوعات و موارد ذکر شده می توانند به عنوان بهترین مباحث برای تحقیق و انجام رساله دکتری محسوب شوند. همچنین به صورت قابل توجهی می توانند در کمک به ادبیات بازاریابی تاثیرگذار باشند. در این زمینه بهتر است بدانید که دکترای مدیریت بازاریابی هیچ گرایشی ندارد چرا که خود یکی از گرایش های دکترای مدیریت بازرگانی محسوب می شود، همچنین این مدیریت هیچ گونه گرایش مالی نیز ندارد.

انجام مشاوره برای رساله دکتری مدیریت بازاریابی

یکی از مهمترین دغدغه هایی که اغلب دانشجویان در ارائه رساله دکتری خود دارند، انتخاب یک موضوع مهم و سودمند برای رساله است. بنابراین مشاوره با بهترین استادان و متخصصین می تواند در انتخاب یک موضوع جدید و کاربردی به شما کمک کند. از همه مهمتر بهتر است بدانید که موضوع انتخابی در این مقاله، نباید تکراری باشد و باید کاملا جدید انتخاب شود، به صورتی که کسی تا به حال در گذشته آن را انجام نداده است. دانش آموختگان می توانند در انجام موفق رساله دکتری مدیریت بازاریابی در کارهای پژوهشی و تحقیقات بازار که امروزه از اهمیت زیادی برخوردار هستند، یک راهنما و مشاور عالی برای شما باشند.

در این مدیریت، با اطلاعات وسیعی که دانش آموختگان در زمینه بازرگانی و بازاریابی، روابط انسانی و امور مالی و اقتصادی در اختیار شما قرار می دهند، می توانید در انجام این رساله موفق شوید و از همه مهمتر در امور سازمانی های بازرگانی، دولتی و صنعتی به اشتغال مشغول شوید و در این زمینه ها انجام وظیفه نمایید. لازم است بدانید که در این مشاوره می توانید با نکات مهمی برای انجام رساله خود آشنا شوید که برای موفقیت آن بسیار تاثیر گذار است و در عین حال آینده شغلی شما را نیز تضمین می کند. دامنه بازاریابی بسیار وسیع و گسترده است و فعالیت های اقتصادی زیادی را شامل می شود.

مشخصات ظاهری رساله دکتری مدیریت بازاریابی

زمانی که قصد دارید به انجام رساله دکتری در مدیریت بازاریابی بپردازید، بهتر است بدانید که انجام این کار نیازمند رعایت اصول و قواعد خاصی است. از جمله اصول این رساله که باعث تکمیل کردن مشخصات ظاهری آن می شوند، می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

تعداد صفحات

تعداد صفحات در یک رساله دکتری معمولا باید چیزی بین 200 تا 300 صفحه باشد. ولی اگر یک دانشجو با مهارت باشید، حتما می دانید که تعداد صفحات اهمیت چندانی ندارند و تنها چیزی که بسیار حائز اهمیت است، محتوا، کیفیت ارائه، ارجاع دهی مناسب، نگارش محتوا و … می باشد. در واقع تاکید به روی درون مایه محتوایی می باشد که باید برای رساله خود آماده کنید.

فصل بندی رساله

فصل بندی عامل مهم دیگری است که باید در رساله به آن پرداخته شود. این فصل بندی باید به صورت زیر باشد:

 • مقدمه که از اولین مشخصات ظاهری محسوب می شود و باید در مقدمه یک نمای کلی و گزارشی از کارهایی که انجام شده را ارائه داد. به این صورت مخاطب باید درک کند که در ادامه قرار است با چه محتوایی روبرو شود. در اصل مقدمه شیره کل یک رساله دکتری است. در بخش مقدمه در واقع باید به بیان روشن شدن موضوع، علت انتخاب موضوع بپردازید. همچنین حل مسئله باید شرح داده شود.
 • کلیات تحقیق در بخش دوم محسوب می شود. بنابراین در این بخش باید سوالاتی که شما را به این موضوع رسانده بیان کنید. همچنین می توانید از تحقیقاتی که در این زمینه انجام داده اید، سند دریافت کنید و اهداف خود را از تحقیق به صورت کامل روشن کنید.
 • روش تحقیق بخش دیگر رساله محسوب می شود. بنابراین باید با دقت فراوان در این بخش به انجام کار، ابزارهای اندازه گیری، روش های ازمایش و تحقیق بپردازید و آن ها را به صورت مکتوب درآورید. همچنین باید در این بخش، چگونگی استفاده از روش های تحقیق را بیان کنید و به سوالات مربوط به آن پاسخ دهید.
 • نتایج تحقیق و پیشنهادات، بخش دیگری را به خود اختصاص می دهند. بنابراین در این بخش باید قالب نوشتار، جدول، شکل ها و موارد دیگر را به صورت مکتوب اضافه کند. همچنین باید به جواب سوالاتی که در بالا ذکر شد بپردازید و مسیر کلی پروژه خود را روشن نمایید. همچنین می توانید برای آینده تحقیقات، پیشنهاداتی را ذکر کرده و بیان کنید.
 • بخش نتیجه گیری آخرین بخش از یک رساله را به خود اختصاص می دهد که این بخش دقیقا همان قسمتی است که می توانید به وسیله آن داوران را قانع کنید. به این ترتیب باید فرآیند کلی مقاله را بازگو کنید و نتایج و یافته هایی را که در جامعه علمی و تحقیقات تاثیرگذار بوده اند، توضیح دهید و بگویید که نتیجه تاثیرات آن ها به چه صورت بوده است. نکات مهم دیگری نیز باید به این بخش اضافه شوند که شامل محدودیت های انجام رساله، دلیل استفاده از استدلال ها و استدلال های حل مسئله و … می باشند.
 • در نهایت، منابع از مهمترین بخش های انجام موفق رساله دکتری مدیریت بازاریابی محسوب می شود که دانشجو باید در آن تمامی منابعی را که برای انجام رساله خود از آن ها استفاده کرده و بهره برده است، ذکر کند.

برای آن که بتوانید رساله دکتری در مدیریت بازاریابی را به صورت دقیق و کاملا حرفه ای و مورد پسند استادان به پایان برسانید، بهتر است که به تمام نکات مهم ذکر شده در رابطه با مشخصات ظاهری توجه ویژه داشته باشید. البته برای هر دانشگاه ضوابط و قوانین خاصی وجود دارد که باید همه آن ها را رعایت کنید. تنها به این شکل می توانید به هدف خود برسید. به پایان رساندن موفق یک رساله دکتری، به معنای داشتن آینده ای درخشان و چشم گیر خواهد بود.

کلام آخر

اگر شما نیز دانشجوی دکترا هستید، بدون شک انجام یک رساله دکتری در مدیریت بازاریابی دغدغه شما خواهد بود. بنابراین می توانید به کمک استادان خبره و مشاورین متخصص در این زمینه بهترین راهکارها را در انجام رساله پیاده کنید که قطعا باعث موفقیت تحقیقات شما خواهد شد. یک رساله دکتری موفق می تواند به شما کمک کند تا در آینده هر حرفه ای که دوست داشتید، فعالیت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید