صفر تا صد پایان نامه مدیریت خط مشی گذاری

یکی از انواع مدارک فوق لیسانس در رشته تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی، کارشناسی ارشد است که برای رسیدن به این مرحله باید نوشتن موفق پایان نامه کارشناسی ارشد تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی را به درستی پشت سر بگذارید. از آنجایی که دانشجویان زیادی برای نوشتن این پایان نامه سردرگم هستند، باید بتوانید در این مقاله از مشاوره استادان متخصص استفاده کنید.

منظور از رشته تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی چیست؟

به صورت قطع می توان گفت که تمام فعالیت هایی که در زمینه های مختلف انجام می گیرند، حاصل فرآیندی به نام تصمیم گیری می باشند. بنابراین تصمیم گیری به معنی حل مسائل مختلف در قالب الفاظ متفاوت می باشد. به این ترتیب خط مشی گذاری عمومی دقیقا نوعی تصمیم محسوب می شود که در مقابل یک مشکل عمومی اتخاذ خواهد شد. اما لازم به ذکر است که خط مشی به صورت کل به معنای تصمیم گیری نمی باشد و به یک فرآیند اختصاص داده می شود که تمام اقدامات مربوط به آن از زمان شروع تا ارزیابی نتایج به اجرای ختم مشی منتها می شوند. در این بحث بهتر است بدانید به صورت کلی تمام چیزهایی که تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی را تشکیل می دهند، شامل تئوری های خط مشی گذاری عمومی، بوروکراسی و جامعه، مدیریت مسائل عمومی، اجرا و ارزیابی خط مشی های عمومی مباحث عمده می باشند.

شما دانشجوی محترم می توانید برای انجام پایان نامه دکتری ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پروپوزال ارشد و دکتری در تمامی رشته ها با شماره 09196357660 در واتساپ، تلگرام و یا تماس تلفنی در ارتباط باشید.

مراحل نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی

از آنجایی که دانشجویان زیادی در مقاطع کارشناسی ارشد برای نوشتن پایان نامه خود سردرگم هستند، بهتر است که در این زمینه دقت و حساسیت زیادی به خرج دهید. اغلب دانشجویان نمی دانند که نوشتن پایان نامه خود را چگونه آغاز کنند و چگونه به جمع بندی آن بپردازند. بنابراین در این بخش مراحل کلی از نوشتن موفق پایان نامه کارشناسی ارشد تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی ذکر شده است که می توانید تا حدودی تکلیف خود را در نوشتن پایان نامه بدانید. نوشتن این پایان نامه در واقع به معنای این است که دانشجو بتواند اصول اولیه پژوهش را بیاموزد و به بهترین شکل مقطع دکتری خود را تنظیم و ارائه دهد. پس در ادامه بهتر است که با مراحل نگارش یک پایان نامه موفق آشنا شوید.

انتخاب موضوع

اولین قدمی که برای نوشتن موفق پایان نامه کارشناسی ارشد تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی باید بردارید، انتخاب کردن یک موضوع خاص و سودمند است. یک دانشجو کارشناسی ارشد باید بتواند در زمینه انتخاب موضوع زیرکانه و هوشمندانه عمل کند و نهایت حساسیت و دقت خود را به خرج دهد. در انتخاب موضوع، می توان به عوامل زیادی توجه نمود که این عوامل شامل نیاز جامعه، علاقه مند بودن به موضوع انتخابی، در دسترس بودن امکانات پژوهشی لازم و مرتبط بودن با رشته تحصیلی می باشند. همچنین نکته مهمی که در انتخاب موضوع حائز اهمیت است، این است که این موضوع باید جدید و ناب باشد و در طول سال های گذشته کسی آن را انجام نداده و هیچ گونه تحقیقی با این موضوع صورت نگرفته باشد.

انتخاب استاد راهنما و مشاور

مرحله بعدی، بعد از انتخاب کردن موضوع مورد نظر، به انتخاب کردن یک استاد و راهنمای متخصص و خبره اختصاص داده می شود. به این ترتیب باید استادی که انتخاب می کنید، بتواند به شما در ارائه دادن پروپوزال کمک کند. همچنین پیشینه تحقیق خود را باید در اختیار مشاور قرار دهید. در این زمینه باید به ظرفیت پذیرش دانشجو توسط استادی که قصد انتخاب کردن آن را دارید توجه کنید و قبل از تمام شدن ظرفیت به وی مراجعه کنید. به این ترتیب زمانی که نگارش پایان نامه خود را آغاز کردید، باید حداقل هفته ای یکبار برای راهنمایی به استاد خود مراجعه کنید. به این صورت او از پیشرفت کار شما اطلاع کسب کرده و می توانید پایان نامه خود را با موفقیت بهتری پیش ببرید.

ارائه دادن پروپوزال

پروپوزال یک بخش مهم در پایان نامه محسوب می شود که در واقع به معنای فرم پیشنهادی پایان نامه می باشد. این پروپوزال شامل مسائل و موضوعات مهمی است که می توان به بیان مساله، اهداف، روش کار، سوابق و پیشینه تحقیق و سایر موارد اشاره کرد. در واقع پروپوزالی که در این بخش ارائه می دهید، باید مورد تایید استاد راهنما و مشاور باشد. پروپوزال به معنی یک پیش نویس پژوهشی است که دانشجو برای نوشتن و آماده کردن پایان نامه خود و در نهایت دریافت مدرک تحصیلی به آن نیاز دارد. این بخش مهم باید طبق اصول و قواعد مهم هر دانشگاه انجام و پیاده سازی شود.

نگارش پایان نامه

بعد از آنکه پروپوزال انجام شد، دانشجو می تواند با توجه به اصول و قواعد نوشتن پایان نامه، برای تالیف کردن آن اقدام کند. برای نوشتن موفق پایان نامه کارشناسی ارشد تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی بهتر است که بعد از به پایان رساندن هر فصل، از استاد خود تقاضای بررسی و تایید آن را داشته باشید. همچنین بهتر است که بعد از به اتمام رساندن آن، یک نسخه چاپی با فرمت و چهارچوب مشخص به استاد خود ارائه دهید تا وی بتواند بررسی نهایی را به صورت تخصصی انجام دهد و نواقص احتمالی موجود در آن را تشخیص دهد.

به این ترتیب در دفاعیه پایان نامه هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد. نگارش پایان نامه براساس قالب کلی و مهم صورت خواهد گرفت که ترتیب آن به ترتیب شامل صفحه بندی عنوان، صفحه بندی تقویم، صفحه بندی سپاسگذاری، پیاده سازی چکیده ای در رابطه با پژوهش، نوشتن یک فهرست دقیق از نوشتار، پیاده سازی کلیات پژوهش، انجام و پیاده سازی پیشینه تحقیق، روش شناسی تحقیق، تجزیه و تحلیل داده ها و در نتیجه نتیجه گیری می شوند.

اعلام آمادگی برای دفاع

زمانی که نوشتن موفق پایان نامه کارشناسی ارشد تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی انجام شد، وقت تکمیل پایان نامه با دفاع از پایان نامه می رسد. این مرحله شامل یک جلسه دفاعیه می باشد که دانشجو باید آن را در مقابل اعضای گروه ارائه دهد. به این صورت وی باید بتواند در مقابل ایده های مطرح شده به دفاع کاملی از خود بپردازد و در این جلسه تحقیقات خود را به اثبات برساند. دانشجو باید بتواند در این جلسه اعتماد به نفس کامل داشته و به روی تمام نکات ذکر شده در پایان نامه خود تسلط کامل داشته باشد.

در واقع چیزی که در این جلسه حائز اهمیت است، اثبات کردن آنچه که از تحقیقات به عمل آمده آموخته اید می باشد. بنابراین باید ثابت کنید که در طول نگارش پایان نامه چه آموخته هایی را کسب کرده اید. همچنین در این جلسه سوالاتی از شما پرسیده می شوند، که باید بتوانید به آن ها به صورت کامل پاسخ دهید. همچنین باید بتوانید پاسخ قانع کننده ای برای آن ها پیدا کنید. بهتر است بدانید که این جلسه به میزان نمره ای که دریافت می کنید، وابسته است. به این صورت داوطلبان باید تلاش کنند تا تمام ایده ها و خلاقیت خود را در این مرحله به کار بگیرند و با رعایت اصول لازم این جلسه را پشت سر بگذارند.

نکات مهم و تاثیرگذار در جلسه دفاع پایان نامه کارشناسی ارشد تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی

از جمله مهمترین نکاتی که باعث می شوند تا جلسه دفاعیه خود را به صورت عالی پشت سر بگذارید، شامل موارد ذکر شده در زیر می باشند:

 • برای ارائه دفاعیه خود تمرین واقعی و تاثیرگذار داشته باشید.
 • قبل از آنکه روز دفاع جلسه فرا برسد، بهتر است که تجهیزات لازم را آماده کرده و مورد بررسی قرار دهید.
 • مراقب سلامتی خود باشید تا بتوانید دفاعیه خود را با اعتماد به نفس ارائه دهید.
 • در روز دفاع، سعی کنید مناسب ترین پوشش را داشته باشید و لباس تمیز و رسمی به تن کنید.
 • سعی کنید برای به دست آوردن تجربه زیاد، در دفاعیه دوستان خود را نیز شرکت دهید.
 • قوانین و مقررات مربوط به دانشگاه خود را قبل از دفاعیه مورد مطالعه قرار دهید.
 • سعی کنید تا بهترین زمان را برای دفاعیه خود انتخاب کنید.
 • قبل از انجام این کار، تمام جزئیات پایان نامه خود را مورد بررسی قرار دهید.
 • پذیرایی در روز دفاع را به دیگران واگذار نمایید.
 • یک فهرست تکمیلی از سوالات احتمالی که قرار است در روز دفاعیه از شما پرسیده شود را آماده کنید.
 • سعی کنید یک نسخه از پایان نامه خود را آماده کرده و در روز ارائه دفاعیه آن را به همراه داشته باشید.
 • در روز جلسه دفاعیه، باید سعی کنید به مباحث پایان نامه خود تسلط داشته باشید و داوران با چالش سختی دعوت کنید.
 • در پایان جلسه دفاعیه، حتما از اساتید خود که در این راه شما را یاری کردند قدردانی نمایید.

کلام آخر

یکی از موضوعات مهم در کارشناسی ارشد، همانطور که در ابتدا ذکر شد، موضوع تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی است که برای به پایان رساندن این مرحله باید بتوانید پایان نامه خود را به صورت تخصصی و حرفه ای پشت سر بگذارید. بنابراین بهتر است بدانید که نوشتن موفق پایان نامه کارشناسی ارشد تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی نیازمند تحقیقات زیاد و کمک اساتید و راهنمایی مشاوران خبره و متخصص است که نتیجه آن یک آینده شغلی موفق می باشد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «صفر تا صد پایان نامه مدیریت خط مشی گذاری»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید