انجام پایان نامه دکتری مدیریت منابع انسانی(تضمینی با راهنمایی❤️)

انجام پایان نامه دکتری مرحله ی نهایی برای دانشجویان دکتری به شمار می رود. به سبب اهمیت این مرحله دانشجویان تمامی تلاش خود را دارند تا به بهترین نحو ممکن این مرحله را به سر انجام رسانند. راهنمایی گرفتن از مشاوران از جمله موثرترین موارد در این زمینه می باشد. در این مطلب قزار است به بررسی انجام پایان نامه تضمینی با راهنمایی دکترای مدیریت منابع انسانی بپردازیم. در صورتی که دانشجوی دکتری به ویژه در رشته ی مدیریت منابع انسانی می باشید، پیشنهاد می شود به ادامه مطلب توجه نمایید.

پایان نامه چیست؟

پایان نامه به نوشته‌ای گفته می شود که دانشجویان در رابطه با رشته ی خود به منظور دریافت کردن مدرک تحصیلی ارشد و یا دکتری به نگارش آن می پردازند. این نوشته که میزان تسلط دانشجو بر حوزه ی مطالعات خود را نشان می دهد، اغلب به صورت پاسخ برای سوال و یا مشکلی انجام می شود که به عنوان دغدغه ی اصلی جامعه در زمینه ی همان رشته ی دانشجو می باشد. دانشجو موظف است برای موضوع پایان نامه ی خود تحقیق و مطالعه کرده و مطابق با تحقیقات و مطالعات خود، نتیجه گیری و استدلال های خود پیرامون موضوع را در پایان نامه ی خود ارائه دهد.
البته پایان نامه در مقطع ارشد و دکتری دارای تفاوت هایی باهم می باشند که از جمله ی آن ها می توان به معیارهای مورد انتظار از آن ها اشاره نمود. بدیهی است که از پایان نامه ی دکتری انتظار بیشتری رود و معیارهای بالاتری جهت قبولی آن مد نظر باشد. این بالا بودن معیارهای مورد نیاز به معنای سختگیری بیش تر دانشگاه در قبولی آن می باشد که به مراتب موجب دشوارتر شدن کار دانشجو می شود و لازم است زحمت، زمان و هم چنین دقت بیش تری جهت نگارش آن خرج کند. البته با وجود این همه تلاش نیز گاه ممکن است دانشجو موفق به نگارش موفق در زمینه ی پایان نامه ی خود نباشد. با این اوصاف اغلب دانشجویان به دنبال راهی تضمینی برای موفق شدن پایان نامه ی خود می باشند.

مشاوره پایان نامه دکتری

یکی از راه هایی که می تواند موجب موفقیت در انجام پایان نامه دکتری در رشته ی مدیریت منابع انسانی و یا سایر رشته ها شود، گرفتن راهنمایی و مشاوره می باشد. دانشجویان دکتری با راهنمایی گرفتن در زمینه ی نگارش پایان نامه دکتری خود می توانند مطمئن باشند که در مسیری درست حرکت می کنند و نتیجه و تلاش های آن ها بی ثمر نخواهد بود. البته گرفتن راهنمایی مناسب هم شرایط خاص خود را دارا می باشد که لازم است به آن توجه شود تا بهترین نتیجه حاصل گردد. ممکن است این سوال برای دانشجویان پیش بیاید که راهنمایی و مشاوره در چه زمینه ای می تواند به دانشجو کمک کند و یا چه تاثیری می تواند داشته باشد که در پاسخ به آن می توان بیان کرد که مشاوره گرفتن به معنای سپردن صفر تا صد پایان نامه به دست مشاور نیست. بلکه خود دانشجو نقش اصلی نگارش پایان نامه ی خود را بر عهده دارد ولی در برخی موارد نیاز به گرفتن مشاوره و راهنمایی از فرد متخصص را دارد که در این زمان اهمیت نقش مشاور مشخص می شود. در ادامه ی مطلب به برخی مواردی اشاره می گردد که مشاور توانایی یاری نویسنده ی پایان نامه را دارد.

انتخاب موضوع

از جمله مهم ترین موارد در نگارش پایان نامه دکتری مدیریت منابع انسانی و یا سایر رشته ها انتخاب موضوع می باشد. در صورتی که موضوع مناسبی انتخاب نشود به هر میزان هم پایان نامه عالی و جامع باشد، احتمال موفقیت آن بسیار کم خواهد بود. عکس این مطلب نیز صادق است. یعنی ممکن است با داشتن موضوع بسیار مناسب، یک پایان نامه با نگارش معمولی و ساده به موفقیت بسیاری دست یابد. البته این امر بدیهی است که در صورت داشتن یک موضوع مناسب به مراتب نگارش پایان نامه و دفاع از آن هم ساده تر خواهد بود.
با این تفاسیر انتخاب موضوع مناسب کلید اصلی برای شروع پایان نامه دکتری به شمار می رود. اما اغلب دانشجویان در زمینه ی انتخاب موضوع مناسب به مشکل می خورند و یا بین چند راهی می مانند. با وجود داشتن یک راهنما و مشاور در زمینه نگارش پایان نامه دکتری می توان در زمینه ی انتخاب موضوع، افزون بر اهمیت آن بسیار ساده عمل کرد و به بهترین نتیجه رسید

برنامه ریزی مناسب

داشتن یک برنامه ریزی مناسب در هر کاری جزو لازمه های مهم آن به شمار می رود.  چرا که با داشتن برنامه ریزی مناسب می توان علاوه بر عدم انباشته شدن کارها روی هم و صرفه جویی در زمان به هدف نهایی خود،  یعنی انجام کار با بهترین کیفیت رسید که این قوانین در نگارش پایان نامه دکتری نیز صادق می باشد.  یعنی داشتن برنامه باعث نظم در نگارش شما و هم چنین بهبود مدیریت زمان توسط شما می شود. وجود راهنمایی که بتواند به بهترین نحو ممکن برنامه ریزی را برای شما انجام دهد یک امتیاز ویژه برای شما به شمار می رود.  البته لازم به ذکر است که برخی افراد برنامه ریزی را به بهترین نحو ممکن انجام می دهند اما در قسمت اجرای برنامه ی خود به مشکل می خورند.  اما وجود  یک مشاور و راهنما و پیگیری های او می تواند شما را در اجرای دقیق برنامه یاری دهد.

نگارش پایان نامه

بعد از انتخاب موضوع مناسب برای پایان نامه و تعیین فرمت و چهارچوپ کلی پایان نامه نوبت به نگارش آن می رسد.  نکات حائز اهمیتی در نگارش پایان نامه وجود دارد که با رعایت آن ها می توان سطح پایان نامه را تا میزان زیادی ارتقا داد. اغلب دانشجویان دکتری نسبت به بخش عمده ی این نکات آگاه می باشند. البته وجود یک راهنما و مشاور جهت بیان کلیه ی نکات لازم و هم چنین بررسی پایان نامه به جهت رعایت و یا عدم رعایت این نکات می تواند تسهیلگر باشد.  از جمله ی نکات نگارشی می توان به اندازه ی کاغذ،  اندازه و نوع فونت،  حاشیه و…  اشاره کرد.  افزون بر نکات نگارشی و دستوری لازم است به نکات علمی پایان نامه نیز توجه نمود. رساله ای که به دست داوران می رسد باید عاری از هرگونه اشکال نگارشی و علمی باشد. به همین جهت قطعا وجود یک متخصص در کنار شما و بررسی مجدد پایان نامه ی دکتری شما توسط او،  موجب کاهش حداقلی اشکالات و ایرادات احتمالی پایان نامه ی شما می باشد.

 

جلسه ی دفاع

پس از تکمیل کلی پایان نامه نوبت به دفاع از آن می رسد. دفاع از پایان نامه برای برخی از داتشجویان حتی از نگارش آن نیز دشوارتر می باشد و از آن جا که ممکن است تمامی زحمات کشیده شده برای پایان نامه در این جلسه نتیجه دهد،  از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. گرفتن مشاوره در زمینه ی شیوه ی عملکرد در زمینه ی دفاع می تواند تا میزان زیادی برای دانشجو مفید واقع شود چرا که نکات و ترفند های مشاوران و افراد با تجربه در زمینه ی دفاع می تواند کار دانشجویان دکتری را تسهیل کند.  از جمله موارد دیگری که مشاور می تواند دانشجو را در زمینه ی دفاع پایان نامه یاری نماید،  تهیه ی اسلایدهای پاورپوینت جهت ارائه در جلسه می باشد.  از آن جایی که ارائه ی جلسه ی دفاع باید از روی پاورپوینت انجام شود، تهیه ی فرمت پاور و مطالب قابل ذکر در آن نیز جزو نکاتی است که  دانشجو در آن نیازمند گرفتن راهنمایی از مشاور می باشد.

 

جمع آوری اطلاعات

از جمله دیگر مواردی که دانشجویان دکتری در حین نوشتن پایان نامه ی دکترای خود درگیر آن می باشند،  جمع آوری اطلاعات مورد نیازشان از منابع مختلف و در عین حال معتبر می باشد. راهنمای پایان نامه دکتری می تواند در انجام این امر به دانشجویان یاری رساند.  از آن جایی که پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز و هم چنین اطمینان از اعتبار آن ها برای دانشجویان ضروری است،  راهنمایی در این زمینه به آن ها می تواند تا میزان زیادی در انجام پایان نامه موثر باشد.

 

مشکلات و چالش ها

دانشجویانی که اقدام به نگارش پایان نامه ی خود می کنند قطعا به چالش ها و مشکلاتی در راستای پایان نامه ی خود خواهند برخورد.  در این شرایط استفاده از نظریات و تجربیات یک راهنما که خود در این زمینه متخصص است و نسبت به این مسائل و چالش ها آگاه می باشد تا میزان بسیار زیادی یاری گر دانشجو می باشد و او را از سردرگم شدن نجات می دهد.

 

انجام پایان نامه تضمینی با راهنمایی

همان طور که در مطالب پیشین به آن اشاره شد،  گرفتن راهنمایی و مشاوره  در زمینه ی انجام پایان نامه ی دکتری مدیریت منابع انسانی  می تواند کمک زیادی به دانشجو بکند اما با این وجود همه ی مشاوره ها نمی توانند انجام پایان نامه و موفقیت در آن را تضمین کنند.  بلکه انجام پایان نامه تضمینی با راهنمایی دکترای مدیریت منابع انسانی دارای شرایط ویژه ای می باشد که دانشجویان موظف به رعایت آن می باشند.  در ادامه ی مطلب به این شروط اشاره خواهد شد.

 

پیدا کردن مشاور خوب

نخستین و مهم ترین شرط انجام پایان نامه تضمینی با راهنمایی دکترای مدیریت منابع انسانی،  پیدا کردن یک مشاور حرفه ای و کاربلد می باشد.  چرا که اعتماد به مشاوران غیرحرفه ای نتیجه ای حز اتلاف وقت و عدم نتیجه بخشی در زمینه ی انجام پایان نامه به دنبال نخواهد داشت. اما سوالی که اکثر دانشجویان در این زمینه دارند این است که چگونه مشاوران  خوب و حرفه ای را تشخیص دهیم؟ در پاسخ به این سوال می توان بیان نمود که موارد زیادی می تواند شما را در انتخاب یک مشاور خوب و حرفه ای یاری رساند که از جمله ی آن ها می توان به تجربه،  سابقه،  پرس و جو از سایر دانشجویان و اساتید،  میزان اعتبار،  حوزه ی فعالیت و…  اشاره نمود.  مشاوران کاربلد و حرفه ای دارای سابقه ای درخشان از پایان نامه های موفق هستند که در رزومه ی آن ها به ثبت رسیده است،  افزون بر این لازم است در حوزه ی فعالیت خود دارای تحقیقات و آثار متعدد و در عین حال ارزشمندی باشند. هم چنین یک مشاور خبره باید با دغدغه ها، مشکلات و چالش های احتمالی که ممکن است دانشجویان در مسیر انجام پایان نامه دکتری خود با آن مواجه شوند آگاه باشد و آن ها را در این زمینه ها یاری کند. جهت اطمینان از کاربلدی مشاوران می توانید سوابق آن ها را در زمینه ی پایان نامه بررسی نموده و از دانشجویانی که پیش از شما جهت مشاوره  پایان نامه ی خود به آن ها مراجعه کرده اند نظرخواهی نمایید.

پیشروی مطابق با مشاور

برخی از دانشجویان با وجود پیدا کردن یک مشاور خوب و حرفه ای،  نسبت به گفته های او بی توجه بوده و مطابق با تفکرات و سلایق خود پیش می روند و یا در برخی زمینه ها بر خلاف گفته های مشاور عمل می کنند و با این وجود در صورت عدم موفقیت پایان نامه مشاور را مقصر می دانند. در این رابطه باید یادآور شد که از جمله شروط اصلی تضمین موفقیت پایان نامه دکتری مدیریت منابع انسانی و یا سایر رشته ها توجه دقیق به گفته های مشاور و پیشروی مطابق با آن می باشد. البته درست است که مشاور همانطور که از نامش پیداست تنها نقش مشاوره و راهنمایی را دارد و دانشجو تصمیم گیرنده ی اصلی در پایان نامه ی خود است،  اما با توجه به تجربیات و دانسته های مشاور مسلما عمل کردن خلاف گفته های او نتیجه ای جز دورتر شدن از مسیر اصلی به دنبال نخواهد داشت.

 

جمع بندی

گرفتن راهنمایی و مشاوره  در زمینه ی انجام پایان نامه ی دکتری مدیریت منابع انسانی  می تواند کمک زیادی به دانشجو بکند اما با این وجود همه ی مشاوره ها نمی توانند انجام پایان نامه و موفقیت در آن را تضمین کنند.  بلکه انجام پایان نامه تضمینی با راهنمایی دکترای مدیریت منابع انسانی دارای شرایط ویژه ای می باشد که دانشجویان موظف به رعایت آن می باشند.  که از جمله ی آن ها انتخاب مشاور حرفه ای و کار بلد و توجه و دقت داشتن به نکات مشاور و انجام پایان نامه مطابق با نکات او می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
پیمایش به بالا
به بالا بروید